Kruvivaiade võimalused ja paigaldus

Kruvivaiade kasutamise võimalused
Terrassi või väikeseid arhitektuurseid struktuure saab paigaldada mitut tüüpi alusele. Üks meetoditest on pjedestaalid – reguleeritavad toed. Neid kasutatakse konkreetsetel asjaoludel – näiteks kindlal alusel munakivina või töötaval katusel.
Teine meetod – betoonvundamendid – on populaarne, kuid mitte kõige mugavam variant. Ja kolmas meetod, mida me üksikasjalikumalt tutvustame – kruvivundamendid. See on mugav, kiire ja lihtne viis terrassi või muu väikearhitektuuri vundamendi paigaldamiseks.
Kruvivaiade eelised
Üks peamisi eeliseid kruvivundamendi või terrassi aluse paigaldamisest kruvivundamendile on see, et saate samal päeval ehitustöid ootamata jätkata. Erinevalt betooniga vundamentide paigaldamisest – eriti külmal perioodil, mil selle kivistumisaeg on ülipikk ja projekti planeerimist tuleb pikendada.
Teine pluss on kruvivundamentide paigaldamise kiirus. Paigaldad mõne tunniga maja kõrvale väikese terrassi ja siis saad rahus tööd jätkata. See on tänapäeval ülimalt oluline, kui kiirus on eeliseks!
Kruvvundamentidega töötamine on mugav. Kes on pidanud puuriga maad puurima ja betoonvundamente valama, teavad, kui raske, väsitav töö see on. Hea uudis on see, et pole vaja jännata kruvivundamentidega – vaiade maasse löömine spetsiaalse tehnikaga ei kuluta nii palju füüsilist jõudu.
Ei kahjusta keskkonda
Oluline on mainida veel üht nüanssi – puhtust. See on asjakohane juhtudel, kui teie hoovis on korrastatud keskkond, mida te ei soovi rikkuda – muretsege segaste betoneerimistööde ja kuhu prügi viia. Kruvvundamendid ei jäta maasse jäätmeid.
Kruvivaivundamente saab kasutada väga erinevateks välitöödeks: terrasside, mänguväljakute, piirdeaedade, kasvuhoonete, väikeelamute, saunade või muude arhitektuursete väikeehitiste paigaldamiseks. Konstruktsiooni paigaldamise kestus sõltub objekti suurusest, seega võib see kesta tunnist päevani. Ja juhiseid järgides saate need ise paigaldada, ilma käsitööliste abita, seega on see valik ka ökonoomne.
Kruvivaiade paigaldamine
Kruvvundamentide paigaldamisel tuleks ennekõike ära märkida koht, kuhu neid keerata, nöör sirgeks venitada ja kohad ära märkida. Hiljem puurige maad ~40 mm puuriga, andes õige suuna kohas, kus hiljem eritehnikat puuritakse – nii saadakse suurem täpsus.
Hiljem paigaldatakse konstruktsioon vundamendile. Kõige sagedamini on kruvivaiadel U-kujuline ülaosa, millel on spetsiaalsed augud konstruktsiooni kruvimiseks. Ja siis toimub terrassi kokkupanemise, laudade kinnitamise ja viimistlemise töö.
Kas kruvivundamendid on vastupidavad? Me ei saa väita, et maasse löödud kruvivaiad betooni vastupidavuse üle elaks, kuid fakte võib tuua: kruvivundament on valmistatud paksust metallist, kaetud kuumtsinktehnoloogiaga. See muudab selle korrosioonikindlaks, seega sobib see suurepäraselt enamiku ehitusprojektide jaoks.
Sisse saab osta kruvivaiasid mdsterasas.lt online pood: https://bit.ly/3ymOsgy