- Kõik tooted laos
- 100% täpsed hinnad
- Ehitatud üle 3000 terrassi!
- Tarne 3 päeva jooksul
MDS teler
Terrassi paigaldus. Kust alustada?
Parim on vaadata kolme ülaltoodud videot ja saate suurepärase alguse!
Terrassi paigaldamine on vastutusrikas protsess, mis nõuab teadmisi ja korralikku ettevalmistust. “MDS terrassi” professionaalne meeskond jagab oma kogemusi, et terrassi paigaldusest saaks mõnus nädalavahetuse töö. Milliseid samme peate tegema, et terrassi paigaldusprotsess sujuks sujuvalt?
- Otsustage, millist terrassi soovite ( Ekspertnõuanded ja MDS teler aitab sind ).
- Arvutage vajalik kogus materjale (kasutage “MDS terrassi” kalkulaator ).
- Osta terrassilauad , kruvivundamendid ja muud tarvikud “MDS teras” veebipoes.
- Kui vajad oma terrassi paigaldamiseks Meistrit, võta meiega ühendust e-maili teel. posti teel: info@deckpro.eu või täitke taotlus .
- Kas soovite individuaalset konsultatsiooni? Võtke ühendust telefonil: +370 666 11146 või e-posti teel: info@deckpro.eu. Vastame hea meelega kõikidele küsimustele.
Lihtne ja selge paigaldusjuhend tüüpilisele puitterrassile
Väikese lihtsa terrassi püstitamine pole kuigi keeruline. Muidugi, kui teete seda ise, võtab see teil natuke rohkem aega, kui usaldate selle töö professionaalidele. Aga kui olete tõsine, ärge viivitage ja alustame.
Töö algus
Terrassi paigaldamine algab projekteerimisest. Esiteks mõõtke oma õue ja otsustage selgelt, kus teie puidust tekk asub. Väga oluline on pöörata tähelepanu selle kõrgusele, sest struktuur sõltub sellest. Absoluutne enamus meistritest valib topeltraami konstruktsiooni – see on stabiilsem, vajab vähem vundamenti ja töö on kiirem. Kirjeldame, kuidas ehitada kuni 0,5 meetri kõrgune madal terrass. Oluline on, et see oleks naabri majast või maa-alast kaugemal kui üks meeter. Nii väldite vaidlusi ja tagate kõigi tulekaitseeeskirjade järgimise.
Vajalikud materjalid ja tööriistad
Terrassi paigaldamiseks vajalikud tööriistad:
Labidas.
Seadmed kruvivundamentide sissekruvimiseks (võimalik ka käsitsi kruvida) või mullapuur ja segisti, kui vundamendid on betoon.
Saag (soovitame elektrilist ketassaagi, kuid vajalik võib olla ka käsitsi).
Spinner.
Ristsaag.
Haamer.
Vesilood või pöördlaser täpseks kõrguse mõõtmiseks.
Rulett.
Kampaania.
Tüüpilised puidust terrassi paigaldamiseks vajalikud materjalid:
Kruvvundamendid.
Geotekstiil ja kruus.
Alumine raam 45×95 mm (kalibreerimata 50×100 mm ).
Ülemine raam – kõrvad 45×70 mm ( kalibreerimata 50 × 75 mm ).
Lauad terrassidele 28×120 mm
Muude mõõtudega lauad terrassi perimeetri ja piirete jaoks
Puitkarkassi puidukruvid – ehitus.
G-teibi kaitseteip.
CAMO puidukruvid terrassilaudadele.
WOCA õli terrassilaudadele.
Terrassi paigaldus 1. etapp / Mõõdud
Alustame täpsete mõõtmistega. Kõigepealt puhastame terrassi koha. Seejärel määrame, millisele kõrgusele me selle paigaldame. Arvestada tuleb hoone uste kõrgusega. Oluline on, et terrass ei oleks liiga madal, kuna hoonest on vaja täiendavaid treppe. Ideaalseim variant on hoone põrandaga tasapinnaline või hoone põrandast aste madalamal. Kui tead oma terrassi lõplikku kõrgust, saad ka arvutada, millisele kõrgusele kruvivaiad sisse kruvida. Näiteks lauad 28 mm, ülemine raam 70 mm, alumine raam 95 mm. Kokku 193 mm. Seega on valem järgmine:
Kogu terrassivõileiva kõrgus on 193 mm. Lahutage see suurus teki kõrgeimast punktist, mis on terrassilaua ülaosa vastu seina, ja saate vaiade tugipunkti. Lisage reguleerimiseks veel paar sentimeetrit, nii et kõrgeimast punktist tuleks lahutada ±223-243 mm
Vajalikud kõrgused aitavad määrata vesilood või pöördlaser.
Terrassi paigaldus 2. etapp / Vundamendid
Terrassi alumine tasapind on juba teada – selle kõrgus, pikkus ja laius on selged. Liigume edasi teiste tööde juurde – vundamentide paigaldus. Soovitatavad vundamendivaiad sügavusega ±80 cm (soovitavalt alla külmataseme) ja LRS art. sätestab, et Leedus on väikearhitektuuriga hoonetel vaja 80-120 cm sügavuseid vundamente. Vundamendid Paigaldatud ridadena iga 1,2 meetri järel paralleelselt terrassi põranda ladumise suunaga.
Iga 1,2 m tagant betoneeritakse ka vaiad igas reas. Seega, kui teie terrassi pikkus on 3 meetrit, on teil vaja igasse ritta vähemalt 3 vundamendivaia (arvestades, et servade talad ulatuvad vaiast välja kuni 30 cm). Kui terrass on suurem, siis arvuta vastavalt. Vahemaa pooluste endi vahel reas ja ridades võib olla ligikaudu võrdne või jagatud proportsionaalselt. Mida tugevam on alus, seda suuremat raskust terrass talub ja õõtsumine väheneb.
TÄHTIS: üldreegel on see, et postid tuleks püüda paigaldada 1,2m kaugusele postide rea suunas ja samale 1,2m ridade vahele (ärge alahinnake minimaalseid kõrvalekaldeid). Selliseid vahemaid hoides tabate praktiliselt kõiki konstruktsiooni populaarsemaid mõõtmeid. Teine oluline reegel on see, et vaiade paigaldamise kaugused sõltuvad konstruktsioonist, mitte postidest endist, nii et kui konstruktsioon on kõrgem, näiteks 45×145, ja seetõttu paindumiskindlam, saate poste paigaldada harvemini. .
Enne kruvivaiade kruvimist või betoneerimiseks aukude puurimist märgi kohe kõik vaiapunktid terrassi tasapinnale.
Pöörake tähelepanu terrassialusele maa-alale. Edaspidi seda ei kasutata, kuid see saab niiskust, nii et umbrohi ja muru võivad kasvada. Enne karkassi paigaldamist ja terrassilaudade pööramist lao geotekstiil terrassi alla ja suru see (kivide, liiva, veel parem killustikuga) alla, et hiljem saaks selle servad terrassi äärtesse matta. See tagab, et muru ei imbuks läbi laudade.
3. etapp / Tugitalad
Paigaldame tugitalad 45×95 mm pikkadele keermetele, mis on süvistatud betooni või kruvitud M-tüüpi kruvivaiadesse (kasutage U-tüüpi vaia, kui see on teile mugavam). Peale kruvidesse aukude puurimist paneme kruvi läbi kruvide ja asetame seibile, mille kruvisime enne kinni. Pingutame kruvid ülevalt mutritega, surudes nii tala kokku. Ärge unustage, et metallosad peaksid olema tsingitud või roostevabast terasest. Vastasel juhul hakkavad need pärast niiskuse saamist roostetama ja võivad aja jooksul puruneda.
Sõltuvalt lubatud kõrgusest ja kõrgusest kasutatakse sageli 45×70 mm (või 45×95 mm) mõõtmeid. Alustage nende paigaldamist alumiste punktide vastassuunas, kõige parem on esimene nihutada teisest viivist umbes 100 – 200 mm võrra, et kontrollida plaatide võimalikku kõverdumist ja seejärel iga 400 – 450 mm järel (keskel) . Sellistele vahemaadele paigaldades olete kindel, et terrass on tugev ja stabiilne ning lauad ei vaju ega pöörle temperatuuri ja niiskuse muutuste tõttu. Oluline on märkida, et sarikate vahelise kauguse määrab tavaliselt plaaditootja, seega pöörake tähelepanu nende juhistele.
Viivitused võivad olla kuni 30 cm pikemad kui viimane alumine tala (kattuma). Pärast laudade paigaldamist ja viimase lisamist on selge, millise pikkusega lagedad lõigata, et terrass lõppeks “terve laudisega”. Hiljem on võimalik katva laia lauda külge kinnitada nii, et konstruktsioon ei paistaks. Kinnita aknaluugid alumise raami külge puidukruvidega nt 6x150mm.
TÄHTIS: plaadi ülemise ja alumise osa vaheline ühenduskoht on kõige vastuvõtlikum mädanemisele, mistõttu on soovitatav ülemine lagi katta kaitsva vahuteibiga.
4. etapp / Terrassi põranda paigaldamine
Laudade vahele tuleks jätta 4-6 mm vahed, et vesi ja niiskus terrassile ei koguneks. Samuti peaks laudadel olema ruumi “kõndimiseks” hooajalisuse ajal. Kui lauad on männipuidust ja väga märjad, võib teha väiksema 2 mm vahe. Kui lauad kuivavad, suureneb vahe. Kaasaegsete seadmete abil saab lauad paigaldada nii, et kinnitused pole näha. Selleks kasutatakse spetsiaalseid tööriistu, mis võimaldavad kruvida plaadi külgedelt puidukruvisid jättes pead vahedesse, nt. CAMO tööriistad .
Lauad on korrapärase kujuga, nii et vahed on ühel ja teisel küljel ühtlased (muidugi on kõverdatud laudu). Lauad on kõige parem paigaldada majaga risti ning konstruktsiooni abil moodustada kerge kalle laudade pikkusega ca 5-10 mm meetri kohta, et vesi terrassilaudadest ära voolaks. Samuti on laudade valikul kõige parem vältida laudade vuukimist, kuna need on vastuvõtlikud mädanemisele, kuid esteetilistele sõlmedele.
Tekilaudade kinnitamiseks on kõige parem kasutada nähtamatut kinnitussüsteemi, näiteks CAMO, nii, et tekilaudade kinnitused ei jääks nähtavale.
Terrassilaudade servad jäta veidi pikemaks kui lagi serv. Ristsaega ei saa alati täpselt ja tasaselt lõigata, nii et kui kõik lauad on kinnitatud, saab ketassaega otsad palju täpsemalt tasandada. Ärge unustage, et küljelaua saate alati kruvida, mis varjab aluskonstruktsioone.
5. etapp / Trepid ja piirded
Otsustage, kuhu soovite trepi teha, kui selline vajadus on olemas. Kui terrassid on väga madalad, pole sageli vaja treppe paigaldada. Kui terrass on kõrgem, saab teha astmeid. Võtke 50×200 mm paksused lauad ja lõigake nende külgedelt välja “krokodillihambad” – paralleelsed kolmnurgad, mille külge kinnitate hiljem astmed.
Treppide alla tuleks betoneerida kruvid või vaiad, et trepp ei vajuks maasse. Piirded pole samuti terrassi vajalik atribuut, kuid kui terrass on kõrge, siis ilma nendeta ei saa. Terrassil hakkab ju pidevalt askeldama ja isegi 50 cm kõrguselt terrassilt kukkumine võib lõppeda raskete vigastustega. Kinnitage reelingu toed mansardite külge. Soovitasime teha need vardahoidjate rea lõpust veidi pikemaks. Lihtsalt lõigake teki servalaud tugiplaadi külge ja kinnitage piirdetugi. Seda saab tugevdada risttaladega, mille saate terrassilaua enda külge vasardada. Jääb üle asetada soovitud konstruktsiooni piirded toele. Soovitame seda teha 30×120 mm laudadest – üks kinnitatakse peale, teine - väljast, nii et see puudutab servi. Käsipuud saab varustada lisakaitsega. Selleks tuleb lisaks naelutada 50×50 mm täpid – vähemalt üks täpselt keskel, mõõdetuna piirde ülaosast terrassilaudade tasapinnani. Võimalik on rohkemgi, kuid kaugused ühest ristlauast teise tuleb jaotada ühtlaselt. See ei pea olema pulgad – need võivad olla muud lauad või metallvardad.
See on kõik, teie terrass on ehitatud!
Kas soovite, et teie terrass kestaks kaua? Soovitame sellele igal aastal pisut tähelepanu ja raha pöörata ning puit sellega katta spetsiaalne väliõli.
Individuaalne terrassi kalkulaator
Tasuta konsultatsioon
Kas teil on küsimusi, kas soovite saada individuaalset pakkumist?